KOUZELNÝ SLABIKÁŘ

 

Kouzelný slabikář aneb zásady správného chování

MOTTO.:

“Dávej na sebe pozor“

Základní cíl projektu:

 Upozornit děti na rizikové situace, které mohou v běžném životě nastat, a pomoci se jim vyhnout.

_____________________________________________________________________________

Haloooo, děti, jak se máte… pojďte s námi… zažijete prima den. Bavit se spolu budeme už od rána v koupelně, a zrovna tak po cestě do naší klaunské školy. Ve škole vám ukážeme co se klauni učí a jak ta naše škola vlastně vypadá. Seznámíte se s našimi kamarády, někteří jsou hodní, jiní zase rošťáci. No, a po škole si půjdeme hrát. Navíc se společně dovíte, jak se chovat, a klauni vám ukážou, co je správné a co zase nesprávné!

 

Dětem předškolního věku ukáží Klauni z Balónkova možná nebezpečí, se kterými se mohou setkat v běžném životě. Tyto situace jsou prezentovány Klauny z Balónkova, ilustracemi  výtvarnice Vlasty Švejdové a jednoduchými verši.

Řešené situace

- opaření nebo popálení

- léky a čistící prostředky

- dopravní výchova

- šikana

- oheň

 

Ráno, jako každý správný kluk a holka, provedou hygienu. Ovšem pozor, jeden z klaunů je popleta a sáhne po všem, co mu přijde v koupelně pod ruku. No, a protože den předtím klaunice Trumpetka uklízela, hned vedle zubní pasty je jar a čistící prostředky.

Děti, pojďme do školy.  Ale máme zpoždění! Klauni si totiž rádi pospí. Tak honem. Utíkejme, ať to stihneme. POOOZOR – bráško, křižovatka, semafor, červená ….víš vůbec, co to všechno znamená? Děti, jak se chovat na ulici? Kdo to ví, kdo to ví, kdo nám na to odpoví?

Hurá! Už jsme ve škole. Budeme se učit kouzla, čáry a také motací výchovu. Společně s klauny je také ve škole řada dalších zvláštních kamarádů, kteří chtějí umět to, co klauni. Ale pozor, tamhle v rohu sedí sám černý havran. Nikdo si s ním nepovídá, nikdo si s ním nechce hrát. Děti, víte proč? Havran  totiž ubližoval ostatním spolužákům, pořád se chtěl prát, také každému rozkazoval, ať za něj něco dělá, třeba úkoly …

Hurá! Máme po škole. Pojďte, děti, budeme si hrát. Zahrajeme si hry, vyzkoušíme si, kdo z vás je mrštný, rychlý a obratný, a hlavně správňácky se vyřádíme. POZOOR! Děti, co to je? Havran je tady zase. A koukněte se, co má v batůžku. Zápalky, a tady dokonce prskavka! Kde to vzal?  Patří to na hřiště? Mohou to mít děti?

Celý den je za námi a už jsme zase doma. Dáme si svačinku a budeme si zase hrát? Chtělo by to něco na zub. Bráško, ty máš bonbón, kde jsi ho vzal? Trochu kulaté a růžové, tohle není bonbón, to je lék, to není na cucání, víš, co se s tím musí udělat?